User:Faalp

From TyvaWiki
Revision as of 21:58, 20 March 2010 by Faalp (talk | contribs)
Jump to navigation Jump to search

wp:tr:Kullanıcı:Faalp30px Ana Sayfa Resim:msj.jpg İleti 20px Katkılarım 20px  Deneme tahtam

20px  Projeler

1px

Hoş Geldiniz-Қош келдіңіз-Xush kelibsiz-Hoş geldiňiz

Добро пожаловать!


Bir lehçe seçiniz:

30pxAzәrbaycan

30pxБашкортса

30pxЧăвашла

30pxҚазақша

30pxКыргызча

30pxTatarça

30pxTürkiye Türkçesi

30pxTürkmençe

30pxO'zbekcha

30pxUyğurçә


Bir dil seçiniz:

30pxEnglish

30pxFrançais

30pxMagyar

30pxРусский


Kırgızistan ile ilgili araştırma yaparken rastladığım Türkiye Türkçesi vikipediyi görünce hayran kaldım ve katıldım. Amacımız en iyisi olmalı.


 Türkçe==

Türkiye Türkçesi

Merhaba, Burası benim sayfam. 30 yaşındayım. Adım Fatih. Orta Anadoluda doğdum ve genel özelliklerimiz Orta Asya Türkleriyle benzeşir. Yöremizin konuşmasında nazal n vardır; babaňız (babangız). "Geçen yıl"'a "bıldır" diyenlerimiz de olur ki Kazak Türkçesi'nde bu "bıltır" şeklindedir... Bakınız Kullanıcı:Faalp/Projeler (Burada yöre ile ilgili birşeyler yazdım. Türk Dünyası ile ilgilenirim. Birçok Türk lehçesi bilirim ( Yakut, Şor, Hakas, Sarı Uygur, Başkurt ve Karaimce hariç. ). Genellikle tarih ve dille uğraşırım. Kırgız Türkçesi'ni Türkiye Türkçesi kadar iyi konuşabilirim. Hatta bazı zamanlar ağzımdan yanlışlıkla Kırgızca kelime çıktığı olur. Madde bakımından fakir olan Kırgız vikipedisi'ne katkıda bulundum. Arap alfabesinden anlarım. Vikipedi'de de olan yeni Uygurca üzerinde çalışmalarım var. Azıcık da Çuvaş lehçesi bilirim ( genel özellikleri). Sıymık Beyşekeev'in müziğini çok severim. En sevdiğim şarkıları Toktogula Ketesinbi,Aselge Kat'dır. İstanbul'da yaşıyorum.

Aynı zamanda Web Tasarımcısıyım :D Tasarımda Joomla ilgili aklınıza takılanları bana sorabilirsiniz.

Қазақша-Qazaqşa-قازاقشا

Бұл менің қолданушы бетім. Қош келдіңіз. Менің атым Фатіх . Мен Түркія Түрікі. Барлық Түркі тілдерін білемін. Меніңше Түркі тілдері диалекттері өте жақсы, мен мұны үйренемін.

Мен Түркіяның "Йозгат" қаласында туғанмын. Түркіяның İстанбул қаласына барғанмын. Енді, İстанбул қаласында жасаймын.

Мұны оқығансыз, рақмет.

Azәrbaycanca

Her vaxtınız xeyir. Mәnim adım Fateh . Mәn Azәrbaycan dilini öz ana dilim kimi bilirәm. Azәrbaycan dili Türk dialektidir. Tarixi sevirәm. Bütün Türk dünyasinin dialektlәrini bilirәm. Azәrbaycan musiqisini sevirәm. (çox!)

Кыргызча

Салам. Менин атым Фатих. Кандайсыз? Мен Кыргыз тилин жакшы билемин. Мен Уикипедияга жазуу жаздым. Кыргызча, Түркчөнүн (билимде) диалекти. Үйрөнүү өнөкөй. Мен Түркиеде Истанбул шаарында жашаймын. Жакшы күндер!

O'zbekcha

Xayrli kun. Qandaysiz? Mening ismim Fatih . Vikipedia ochiq ensiklopediyasida maqolalarim bor. Bu ensiklopediya yaxshi. O'zbekcha Turk dialekti. Men oquvtuchiman. Aziya Evropadan yaxshiroq. Men sharqshunos va kitobxonman.

Türkmençe

Salam! Men Türkmençe bilýärin. Türkmençe bir Türk dialekti. Özge dialektler bilen köp meňzeş. Meniň adym Fatih. Men Türkiýeden. Vikipediýada sahypalarym bar. Türkmen Türkleriniň taryhy köp giň. Men ony bilýärin. Türkmenistanyň iň ýagşy galasy Aşgabat. Men ýagşy günler dileýärin.

Tatarça

Räxim it! Sez niçäk? Min yaxşı. Tatarça añlím. Wikimedia mätdi yärdäm sorí. Yärdäm kiräk. Tatarstannı küräsem kile.

Uyğurçә

Meniñ atim Fatih. Sili qandaq? Şerqiy Türkistanğa qutuluş kerәk.

Башҡортса

Рәхим итегеҙ. Мин Фатих. Башҡортса беләм.(iyi değil yalnız!-Яҡшы түгел!)

70px Diğer diller

English

Hello wikipedists! My name is Fatih . How are you? I am a Turkish wikipedist. I know all Turkic languages. Because I am a Turk and I must know all Turkic languages (I think). I know Turkic territories' characteristics.I like history and other social studies. And I like linguistics. I am a student in Istanbul.

Français

Salut! Je m'appelle Fatih. Je suis Turc. J'apprends Français. Je suis étudiant. J'habite à Istanbul, en Turquie.

Español

Hola. Me llamo Fatih. Soy de Turco. Gracias.

Русский

Здравствуйте уикипедисти! Меня зовут Фатих. Я знаю Русский. Я знаю Казахский язык (хорошо), Узбекский, Туркмен... Я читал Гаррий Поттер. Я люблю музыка.

汉语

你好。我叫法体。你好吗?我是土耳其人。

ni hao! wo jiao fatih. ni hao ma? wo shi tu er qi ren.1px

Template:Babil
Kategori:Kırgızistan